← Avaleht

Automatiseeritud kvaliteedikontroll

Automatiseerime tööstuses kvaliteedikontrolli töökohad

Mis ja kuidas?

Meie fookuses on erinevatest sektoritest seni olnud peamiselt puidutööstus. Tehnoloogiliselt kasutame materjali üles pildistamiseks kaameraid ja 3D lasereid, rakendades juurde tehisintellektile arendatud tuvastustarkvara.
Kõik lahendused ehitame vastavalt kliendi vajadusele ja tehnoloogia valiku teeme sõltuvalt tingimustest ja nõuetest.

Miks?

Püsimaks globaliseeruvas maailmas konkurentsis, vajab kaasaegne tootmine toimivat kvaliteedikontrollisüsteemi. Seni on täitnud seda rolli inimtööjõud. Toome näiteks puidutööstuse, kus tüüpiliselt istub mitu töölist liini ääres ja kontrollib höövlist tuleva laua korrektsust; või metallitööstuses, kus insener käib täppismalliga iga detaili eraldi mõõtmas. Järjest kallinev tööjõud muudab aga tootmise järkjärgult kallimaks.
Lisaks on tööstuses pidev surve kvaliteedi tõstmisele, paraku aga põhjustab inimfaktor hulgaliselt vigu ja kvaliteedi ebastabiilsust.

Viimastel aastakümnetel on kontrollilahendused hüppeliselt arenenud. Tänapäevane kvaliteedikontroll on sisult juba suuresti tarkvaralahendus. Tarkvaramaailm oma uuenduslike tehnoloogiatega pakub tööstusele kaasaegseid võimalusi, mis võimaldavad asendada seniselt kasutusel olnud kvaliteedi määramised mitmeid kordi efektiivsemate lahendustega.

Toome oma kogenud meeskonnaga need tehnoloogiad tööstusesse ja pakume kvaliteedikontrolliks täislahendusi.

Meie poolt teostatud lahendused ja projektid

Kõige rohkem lahendusi oleme seni pakkunud puidutööstusesse. Mõned näited meie poolt teostatud automatiseeritud kvaliteedikontrolli projektidest:

Puiduliistu kvaliteedikontroll

Puiduliistu kvaliteedikontrolli juures on oluline tuvastada ka pisimad defektid: praod, augud, oksad, lõhed, liimikohad, jne. Käesoleva näite puhul on puidu laius alla 10cm ja tuvastatakse defekte, mille mõõtkava on alla 1mm. Projekteerisime ja tarnisime nii seadme kui ka tarkvara.

Hööveldatud laud

Hööveldatud laua puhul on kvaliteediklassi määramisel vaja teha enne defektide tuvastus ja seejärel otsustada, millisesse klassi see määrata. Selles projektis tuvastab tarkvara kokku üle 20 defekti, nt: erinevad oksa tüübid (hele oks, tume oks, mädaoks), praod ja lõhed, sissekasvanud koor, vaigususpikkus ja -paksus.

Aastarõngaste suuna tuvastus

Oleme loonud tarkvaralahenduse ja tarninud seadmed, mille abil on võimalik kontrollida puitmaterjalil aastarõngaste suunda. Seejärel teostatakse tootmises laua keeramist aastarõngaste järgi.

Liimikontroll

Oleme loonud tuvastustarkava ja tarninud oma klientidele sõrmjätkuliini liimikontrolli tarbeks, mis kontrollib, kas detailide pinnale on kantud piisavalt liimi.

Sisseostetava palgi täppismõõtmine

Oleme välja töötanud enda 3D mooduli ja mõõtmise erinevad meetodid. Arvutame välja diameetrid, pikkuse, mahu, kõveruse. Lisaks tuvastame vajadusel koore paksuse.

Koorma mahu mõõtmine

Oleme projekteerinud täislahenduse saepuru ja hakkepuidu koorma mahu mõõtmiseks. Meie lahendus on loodud 3D kaamerate pildi põhjal, mille põhjal arvutatakse automaatselt koorma maht kuupmeetrites.


Kuidas edasi?

Võta meiega ühendust!

Tuleme kohale, täpsustame Teie ettevõtte vajadustest ja spetsiifikast tuleneva ülesande. Kui ülesanne on raskesti lahenduv - teeme vajadusel esmalt piloodi.

Ja edasi teeme ära - paneme automaatse kvaliteedikontrolli töökoha/liini Teie tootmisesse reaalselt püsti!

Küsi pakkumist!